Przejdź do treści

Wyprawy, wywiady, wiecej…

więcej

Literackie Biuro Podróży – lato 2020

Co czytać? Gdzie jechać i jak zdobyć książki na drogę? Kilka słów o naszej inicjatywie w spółce z wydawnictwem Czarne i Towarzystwem Krajobraz.

podcast

Tworki w “Rzeczach. Iwaszkiewicz intymnie”

Wyprawa Jarosława Iwaszkiewicza do Tworek. Podąża za nim Anna Król autorka książki “Iwaszkiewicz intymnie”.

Wyprawy

Sowiróg w „Dzieciach Jerominów”

Zachęcamy Was do wyprawy z znakomitą książką Ernesta Wiecherta „Dzieci Jeronimów” do nieistniejącej wsi Sowiróg, w okolicach Pisza na Mazurach.

Wywiady

5 pytań do Izy Klementowskiej

Reporterka i dziennikarka. utorka książek Samotność Portugalczyka (nominacja do Nagrody im. Teresy Torańskiej), Szkielet białego słonia (nominacja do nagrody Travelery 2017).

Wyprawy

Gdańsk Wrzeszcz w „Weiserze Dawidku”

Topografia w „Weiserze Dawidku” Pawła Huelle jest bardzo dokładnie określona. Główne miejsce akcji to gdańska dzielnica Wrzeszcz.

Wywiady

5 pytań do Kamila Bałuka

Autor książki „Wszystkie dzieci Louisa” oraz współautor książki „Wodecki. Tak mi wyszło”. Współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest.

Wyprawy

Iłża w “Malinowym chruśniaku”

Na naszą pierwszą wyprawę z poezją wybraliśmy Bolesława Leśmiana oraz miasteczko Iłża

więcej

Drogowskazy Olgi Tokarczuk

Tworzenie opowieści jest niekończącym się ożywianiem, nadawaniem istnienia tym wszystkim okruchom świata, jakimi są ludzkie doświadczenia, przeżyte sytuacje, wspomnienia.

Wyprawy

Warszawski Wilanów z “Głodnymi zielonej Warszawy”

Jodi Baltazar autorka książki „Głodni zielonej Warszawy” zabiera nas w drogę podczas, której pozornie znane i oczywiste krajobrazy stają się miejscami do odkrycia.

podcast

Warszawa w “Zawsze jest dzisiaj” i “Pozwól rzece płynąć”

Warszawa z Michałem Cichym. Wyjdź na spacer i posłuchaj fragmentów książek “Zawsze jest dzisiaj” oraz “Pozwól rzece płynąć”, ktore czyta autor.