Tworki w “Rzeczach. Iwaszkiewicz intymnie”

Iwaszkiewicz wychodzi z domu, jedzie odwiedzić swoją żonę, która zmaga się z problemami psychicznymi w szpitalu w Tworkach. Anna Król, autorka książki "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie" symbolicznie podąża za nim, opisując wrażenia i myśli powstałe ze strzępków przeszłości i teraźniejszości.

Zapraszamy Was do wyruszenia w drogę z naszymi podcastami na uszach. Będzie to wyprawa do miejsca trudnego. Będziemy towarzyszyć Iwaszkiewiczowi, który czuje się zagubiony, niedopasowany i twórczo rozedrgany. Anna Król autorka książki “Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie” dedykuje ją wszystkim, którzy wierzą, że można podróżować w czasie. Bardzo podoba nam się ta dedykacja, przypomina nam o tym, jak bycie w drodze jest ściśle związane z czasem i przełamywaniem jego linearności.

 

Fragment 1. Trudne wyjście z domu. Podróż.

 

Fragmnet 2. Miasto w mieście. Tworki.

 

Anna Król

Autorka książek i scenariuszy, reżyserka spektakli teatralnych i projektów audiowizualnych wydawca, pomysłodawca i dyrektor Big Book Festival. Z wykształcenia krytyk sztuki, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Opracowała książkę “Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia”, która ukazała sie w 2014 r.”Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie” to jej debiut literacki.