Literackie Biuro Podróży – lato 2020

Związek między pisaniem i chodzeniem jest niemal równie stary jak sama literatura - tylko jeden krok dzieli spacer od gawędy, a każda ścieżka coś opowiada. Robert Mcfarlane  “Szlaki. Opowieści o wędrowcach”

W tym roku większość z nas spędzi wakacje w Polsce, dlatego postanowiliśmy otworzyć Literackie Biuro Podróży, w którym będziemy sobie nawzajem polecać co czytać i gdzie jechać. Biuro będzie prowadził portal literacko-podróżniczy Książki na drogę, który zaprosił do spółki Towarzystwo Krajobraz oraz wydawnictwo Czarne.

Idea jest prosta — podziel się swoją książką na drogę, najciekawsze opisy otrzymają książkę od wydawnictwa Czarne. Naszymi przewodnikami będzie literatura, reportaż, powieść a nawet poezja.  Zapraszamy wszystkich czytelników, życiowych marzycieli, powsinogi, guzdrały, włóczykijów, kartografów, pielgrzymów, piechurów i włóczęgów do dzielenia się swoimi pomysłami na książki na drogę. 

Jak to dokładnie działa? 

  • Znasz książkę, która w ciekawy sposób opisuje jakieś miejsce w Polsce? Napisz na swoim wallu na Facebooku lub Instagramie dlaczego Ci się podobała, co mówi o tym miejscu. Dołącz #ksiazkinadroge, dzięki temu będziemy mogli zobaczyć Twój wpis. 
  • Raz w tygodniu redakcja portalu “Książki na drogę” będzie wybierać najbardziej zachęcający do drogi opis książki oraz przyznawać nagrodę – książkę z wydawnictwa Czarne. 
  • Wasze propozycje będziemy dodawać do naszej mapy na stronie www.ksiazkinadroge.pl

Przeczytaj REGULAMIN

 

Poniżej lista książek, które możesz zdobyć.

Czekamy na Wasze książki na drogę!