Przejdź do treści

Dlaczego warto zabrać książkę na drogę?

Głównym bohaterem „Biegacza” Piotra Bojarskiego jest nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Ratajach (dzielnica Poznania). W związku z wypowiedzeniem wojny nadwadze Bogdan Popiołek postanawia zacząć uprawiać sport. Jego wybór pada na bieganie. Jeśli macie ochotę pobiegać po szutrowych alejkach wzdłuż doliny Cybiny, a przy okazji wziąć udział w rozwiązywaniu sprawy morderstwa, to „Biegacz” jest idealną historią dla Was!

Opinia: Anna

Opis wydawnictwa

Bogdan Popiołek jest zwykłym czterdziestoczteroletnim nauczycielem historii, który w imię walki z nadwagą zaczyna biegać. W czasie oglądania wiadomości bohater rozpoznaje na materiale filmowym mężczyznę, którego spotkał podczas treningu. Okazuje się, że został on zamordowany. 

Popiołek zdaje sobie sprawę, że jest prawdopodobnie ostatnim człowiekiem, który widział go żywego. Może również mieć wskazówki, które pomogą w ujęciu mordercy. Ku zdumieniu Popiołka jego informacje zostają całkowicie zignorowane przez policję i uznane za bezwartościowe. Sprawa śmierci mężczyzny nie daje mu spokoju. Coraz bardziej zaintrygowany sprawą nauczyciel postanawia sam dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło tego feralnego dnia w poznańskim lasku. Nie ma pojęcia, że w ten sposób ściąga na siebie uwagę nieodpowiednich ludzi…

Polityczne brudy i przekręty, ekologiczna afera i mroczne tajemnice z przeszłości. Biegacz to trzymający w napięciu kryminał, którego akcja wraz z postępami tytułowego biegacza z każdą stroną nabiera tempa. Czy dotrzymasz mu kroku?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Miejsca, które występują w książce. Znasz inne? Napisz do nas.