Przejdź do treści

Dlaczego warto zabrać książkę na drogę?

Wydawca zachęca, że to „osnuta na faktach powieść, która doskonale ukazuje też społeczną rzeczywistość czasów przemiany ustrojowej, kiedy to milicja z dnia na dzień stała się policją, dawni funkcjonariusze służb bezpieczeństwa nadal mieli wiele do powiedzenia, a zwykli ludzie starali się znaleźć swoje miejsce w nowym systemie”. I wszystko to otrzymuje czytelnik. Tą książką autor udowadnia, że świetnie czuje się nie tylko jako reportażysta sięgający po tematykę z czasów PRL-u, lecz także jako twórca historii fabularnych, choć odwołujących się do faktów. Doskonała książka na podróż, zwłaszcza gdy wybieracie się w Karkonosze.

(Opinia Czytelniczki Telrhosien)

Opis wydawnictwa

To nie tylko kryminał! To powieść społeczna o tym, jak młoda jest nasza poprawność polityczna. (Marcin Wroński)

W 1993 roku zabójstwo przewodnika sudeckiego Tadeusza Stecia jest sensacją. Cała Jelenia Góra plotkuje o skarbach, które zgromadził, i o przyjaźni z zamordowanym byłym premierem Piotrem Jaroszewiczem. Dla policji kluczem do sprawy jest jednak homoseksualizm ofiary. Tymczasem dochodzi do kolejnych zagadkowych morderstw, a śledztwo prowadzi w góry, do karkonoskich schronisk i tropem przemytników na przejścia graniczne. Czy w grę wchodzi przemyt, a może powiązania z Jaroszewiczem, tajne archiwa i złoto, które Niemcy wywieźli z Wrocławia w ostatnich dniach wojny? Gdy podejrzanego udaje się w końcu namierzyć w środowisku homoseksualistów, wtedy okazuje się, że…

Osnuta na faktach powieść doskonale ukazuje też społeczną rzeczywistość czasów przemiany ustrojowej, kiedy to milicja z dnia na dzień stała się policją, dawni funkcjonariusze służb bezpieczeństwa nadal mieli wiele do powiedzenia, a zwykli ludzie starali się znaleźć swoje miejsce w nowym systemie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Miejsca, które występują w książce. Znasz inne? Napisz do nas.