Przejdź do treści

Dlaczego warto zabrać książkę na drogę? Dodaj opis książki!

Podziel się swoimi wrażeniami i dodaj krótki opis, który zachęci innych do zabrania tej książki na drogę.

Nasze sugestie: napisz, czego można się dowiedzieć z tej książki. Przedstaw krótko konkretne miejsca, o których opowiada autor. Jaki nastrój ma książka? Kogo może zainteresować? Nasz przykładowy opis, przeczytaj TUTAJ. Opis do 1000 znaków.

Opis wydawnictwa

Wydana w 1983 r. książka należy do grona najgłośniejszych polskich premier lat 80. Historia mieszkańców mazurskiej wsi oburzała czytelników, bulwersowała krytyków, Konwicki nazwał ją kiczem, a w prasie na głowę jej autora posypały się gromy. Czy słusznie?
„Raz w roku w Skiroławkach” to czarujący portret mazurskiej wsi, która odeszła już do przeszłości. Odważna erotyka ocierająca się o pornografię, skandalizujący wątek miłości dojrzałego mężczyzny do nastolatki przeplatają się w tej powieści z melancholią, humorem, magicznymi przesądami, regionalnymi legendami, a nawet sensacyjnym śledztwem w sprawie zabójstwa. Intymne historie bohaterów z krwi i kości fascynują i wciągają w świat, w którym jak w lustrze odbijają się wszystkie ludzkie namiętności. Mazurskie krajobrazy budzą tęsknotę…
Akcja powieści rozgrywa się w fikcyjnej wsi Skiroławki na Mazurach, której pierwowzorem jest Jerzwałd.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miejsca, które występują w książce. Znasz inne? Napisz do nas.