Przejdź do treści

Dlaczego warto zabrać książkę na drogę? Dodaj opis książki!

Podziel się swoimi wrażeniami i dodaj krótki opis, który zachęci innych do zabrania tej książki na drogę.

Nasze sugestie: napisz, czego można się dowiedzieć z tej książki. Przedstaw krótko konkretne miejsca, o których opowiada autor. Jaki nastrój ma książka? Kogo może zainteresować? Nasz przykładowy opis, przeczytaj TUTAJ. Opis do 1000 znaków.

Opis wydawnictwa

Jest to pierwsza na polskim rynku wydawniczym książka Arno Surminskiego, pisarza przez lata uważanego w naszym kraju za persona non grata. Ukazuje się dokładnie w dziesięć lat od jej pierwszego wydania w Niemczech, gdzie odniosła wielki sukces i stanowi drugą część „trylogii wschodniopruskiej” A. Surminskiego.

Podobnie jak w swojej poprzedniej słynnej powieści, „Jokehnen, czyli jak długo jedzie się z Prus Wschodnich do Niemiec”, autor powraca do kraju swego dzieciństwa, na Mazury. Opowiada współczesną historię miłości dwojga młodych ludzi se wschodnich i zachodnich Niemiec, która zaczyna się w małej mazurskiej wiosce, a kończy przekreślona granicami i murami dzielącymi oba państwa niemieckie. Na tej niemiecko-niemieckiej tragedii kładzie się zarówno cień przeszłości, jak i współczesnej bohaterom teraźniejszości, a więc historii najnowszej, która zaledwie „przed chwilą” odeszła w przeszłość i której zapomnieć nie wolno, bo była przecież częścią ogólnoludzkiego losu.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Miejsca, które występują w książce. Znasz inne? Napisz do nas.